Centrum PROMĚNY

Proměňte své tělo, své zdraví, svůj život...

O PROTEINOVÉ DIETĚ

PRINCIP FUNGOVÁNÍ PROTEINOVÉ DIETY

Princip bílkovinné (proteinové nebo ketogenní) diety spočívá v náhradě 2–5 jídel během dne hyperproteinovými pokrmy. Vysoký obsah hodnotných bílkovin v proteinových pokrmech (10 - 20g / porce) s nízkou energetickou hodnotou, spolu s nízkým obsahem sacharidů a tuků, navodí v organismu zvláštní metabolický stav tzv. ketózy (odtud označení „ketogenní" nebo "ketonové" diety), díky němuž dochází k odbourávání zásobní tukové tkáně a její přeměně v energii, která je dostatečně velká na to, aby zajistila normální fungování lidského organismu bez hladovění. Během celé diety klient povinně konzumuje povolené druhy zeleniny, která je nedílnou součástí bílkovinné stravy.

Úbytek hmotnosti jde na úkor tukové a nikoliv svalové tkáně, což lze objektivizovat změřením hmotnosti na tzv. bioimpedanční váze, která stanoví nejen celkovou kilogramovou hmotnost, ale také hmotnost svalové tkáně, kostí a procenta, kterým se na celkové hmotnosti podílí tkáň tuková), viz Výsledky a reference.

Nabídka proteinových jídel v našem benešovském centru je velice pestrá co do konzistence (nápoje, tyčinky, těstoviny, proteinový chléb apod.) i příchutí (cca 50 sladkých a 50 slaných příchutí), jídla jsou připravována ve specializovaných potravinářských zařízeních ve Francii a Kanadě, neobsahují žádné chemické léky tlumící hlad. Zdrojem bílkovin jsou zcela přírodní suroviny (vaječný bílek, sója, apod.). U nás si může koupit přípravky i po jednotlivých sáčkcích, nikoli jen celá balení.

V Centru Proměny v Benešově obdržíte přípravky na hubnutí, obdržíte jídelníček na hubnutí sestavený tak, abyste hubnuli rychle, efektivně (z tukové tkáně) a radostně (bez hladovění a s dobrou náladou, kterou způsobují ketonové látky vznikající při ketóze).

KETÓZY SE NEMUSÍTE BÁT

Ketóza je přirozený stav, do kterého se organismus dostane při omezeném příjmu sacharidů a tuků a při současném dostatečném příjmu kvalitních proteinů - bílkovin. Tuk se stává zdrojem ketolátek, které se stávají místo sacharidů energetickým substrátem, na který tělo "jede" a který dodává tělu dostatek energie. Čím v proteinové dietě tělo potřebuje energie více, tím více potřebuje ketolátek a tím větší je redukce ze zásobního tuku. Je to stav, do kterého se dostanete naprosto přirozeně, když začnete držet hladovku. Zde byste však hubnuli přesně naopak: přednostně ze svalové a nikoliv tukové tkáně.

Ketóza není ketoacidóza!!!

Ketoacidóza vzniká při onemocnění diabetem a jedná se o metabolickou poruchu, která je způsobena nedostatkem inzulínu, projevuje se vysokou hladinou cukru v krvi a má za následek destrukci tkáňových bílkovin a tukové tkáně.

Pozitivní důsledky ketózy:

hubnete z tuku, nikoliv ze svalů (resp. procento svalové tkáně se zvyšuje oproti snižujícímu se procentu tukové tkáně) - při každém setkání vás zdarma změříme na bioimpendační váze, která dokáže proměřit právě tyto hodnotyvymizení pocitu hladu - jeden z nejdůležitějších faktorů pro úspěšný průběh redukčního procesupocit euforie - ketolátky, zejm. aceton, v mozku dokáže vyvolávat pocity dobré nálady, další faktor pro úspěšný průběh redukce